Zadovoljna.si
image (28)

Novice

Na pogreb povabijo striptizeto, ki s pogrebci odpleše erotični ples

Z.K.
10. 04. 2011 16.04
1

Si predstavljate, da bi na pogrebu striptizeta odplesala pravi erotični ples in ob krsti odvrgla vse krpice. Verjeli ali ne, to se dogaja na KItajskem. Kot, da smrt že sama po sebi ne bi bila dovolj morbidna, so nekateri ljudje ali ljudstva, obred po smrti pripeljali do povsem druge stopnje. Od tega, da na pogrebu zaplešejo striptizete, do tega, da posmrtne ostanke shranijo kar v diamantnem prstanu. Ponekod imajo prav bizarne smrtne rituale.

Striptiz na pogrebu

Na Kitajskem v predelu Donghaija pogrebi veljajo za statusni simbol, ugled in spoštovanje mrtvega, pa se odražata predvsem v številu udeležncev pogreba. Sorodniki na obred žalovanja tako povabijo kar striptizete, ki privabijo večje število ljudi. Na Kitajskem so namreč striptiz predstave prepovedali, zato se dame, ki služijo kruh s slačenjem trudijo preživeti na vse možne načine, med drugim tudi s slačenjem ob krsti pokojnega. Cena za 10 minutni ples znaša okoli 160 dolarjev. Kitajske oblasti so striptiz prepovedale že pred petimi leti, vendar se ljudje tega še vedno poslužujejo.

Nebesni pokop

Nekoč je bil to običajni način pokopa v Tibetu. Gre za ritualno raztelešenje, pri katerem človeško truplo razrežejo in nato dele telesa položijo na vrh hriba. Tako jih izpostavijo silam mahabute in živalim, predvsem mrhovinarjem. Kraj, kjer so trupla pripravili na pokop in kjer so jih potem tudi položili, so razumeli kot pokopališče. Večina Tibetancev je budistov, verjamejo v ponovno rojstvo. Po njihovem mnenju tako ni potrebe, da bi ohranjali truplo, zato dajo ostanke človeka na voljo naravi. Poleg tega je v Tibetu prst večinoma tako trda, da je skoraj nemogoče izkopati grob.


Posmrtni ostanki v diamantnem prstanu

Ljudje lahko danes posmrtne ostanke svojih bližnjih nosijo kar na prstu. Ameriško podjetje LifeGem ponuja možnost, da mrliče spremenijo v sintetične diamante. Pri tovrstnem procesu pepel, ki nastanejo pri kremaciji trupla, spremenijo v grafit in ga vključijo v izdelavo diamatnega prstana. Cena se giblje vse od 3.500 do 20.000 dolarjev, odvisno od tega, koliko karatni prstan si stranka želi.

Postenje do smrti

'Santhara' je ritual, ki ga opravljajo pripadniki jainistične religije, pri katerem se postijo do smrti. Tovrstno početje ne enačijo s samomorom, saj ne gre za čustveno in nepremišljeno dejanje, temveč je povsem zavestno in osredotočeno na samo dejanje, ki traja več dni. Posameznik se za 'santharo' odloči, ko meni, da je njegovo življenje odslužilo svoj namen. Cilj je očiščenje telesa, oseba pa si v času umiranja prizadeva opustiti hrepenenje po čemer koli.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 658