Zadovoljna.si
Glino vedno bolj uporabljajo v kozmetiki.

Novice

Čudežno darilo narave

E.Ž.
09. 05. 2008 13.13
3

Glina človeka spremlja že iz pradavnine. S to "živo zemljo" lahko pozdravimo tudi zelo trdovratne bolezni.

Glina je vsestransko uporabna.
Glina je vsestransko uporabna. FOTO: iStockphoto

Glina ima neverjetno očiščevalno moč in je izredno močno sredstvo za fizično regeneracijo. Različne vrste gline so za zdravljenje uporabljali že naši davni predniki: Egipčani za zdravljenje živih in mumificiranje pokojnih, stari Grki so z njo zdravili zlome, hvalila sta jo tudi znamenita zdravnika Galen in Avicena. T.i. primitivna ljudstva, ki živijo v sožitju z naravo, glino uporabljajo v vsakodnevnem življenju. Ljudem so glino pogosto pomagale odkriti ranjene divje živali, ki so se valjale v zdravilnem blatu. V ne tako davni preteklosti so na deželi glino uporabljali tudi za zdravljenje domačih živali. Dandanes jo vse bolj uporabljajo v naravnem zdravilstvu; že nemški zdravilec Kneipp jo je toplo priporočal. Med prvo svetovno vojno so se ruski in francoski vojaki z glino ubranili pred grižo.

Glina je skoraj povsod v naravi, vendar vsaka glina ni primerna za vse. Za zdravljenje je primerna le čista, najstarejša glina iz spodnjih plasti in brez dodatkov.

Glina gre tja, kjer je bolezen

Glina deluje selektivno, preprečuje razmnoževanje telesu škodljivih snovi in hkrati spodbuja obnavljanje zdravih celic. Lahko jo uporabljamo notranje (pitje glinene vode) ali zunanje (obloge in glineni povoji). V telesu se usmeri k bolnemu žarišču, tam ostane – lahko tudi več dni – potem pa se izloči in s sabo odnese vse, kar je zdravju škodljivega. Ker močno privlači nečiste delce, izredno dobro deluje tudi v prebavnem traktu. Tako v črevesju nase veže neuporabne ali strupene snovi, ki vanj pridejo npr. s hrano in pospeši njihovo izločanje.

Glino vedno bolj uporabljajo v kozmetiki.
Glino vedno bolj uporabljajo v kozmetiki. FOTO: iStockphoto

Ena od številnih lastnosti gline je tudi njena radioaktivnost. Zaradi izredne moči absorpcije lahko vsrka določene radioaktivne elemente in tako očisti našo okolico. Tudi po zdravljenju z obsevanjem lahko na telo polagamo obkladke z glino. Vendar glina ne učinkuje čez noč, zato je pri tovrstnem zdravljenju potrebne veliko vztrajnosti. Pomembno je tudi, da se gline čim manj dotikamo z rokami oz. za to uporabljamo lesene, keramične ali plastične pripomočke, nikakor pa ne kovinskih.

Glina v kozmetiki

Čudežne lastnosti gline je odkrila tudi moderna kozmetična industrija, ki jo pogosto uporablja v oblogah za telo, milu, zobnih pastah ter pilingih in maskah za obraz. Še posebej je primerna za nečisto, mastno, vneto ali srbečo kožo, za akne in izpuščaje. Lahko jo uporabljamo tudi za suho kožo, vendar jo na obrazu pustimo krajši čas in ga potem namažemo z vlažilno kremo.

PRIHODNJIČ: Katere bolezni lahko zdravimo z glino in kako?

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 658