Crystal je namreč s soprogom Kevinom, vojaškim inštruktorjem, in njunimi tremi otroki Gavinom, Aidenom in Romanom, živela v bazi štiri leta. Medijem je zaupala, da ni pričakovala tako burnega odziva na fotografije. "Kličejo nas od vsepovsod, številni komentarji prihajajo po elektronski pošti. In čeprav nas mnogi podpirajo, so nekateri na Facebooku zlobno napisali, da je doječa mati v uniformi enaka osebi, ki urinira ali opravlja veliko potrebo." Air National Guard je izrazil celo uradni protest, češ da gre za "jasno in očitno kršenje pravil", saj je bila v civilni zadevi uporabljena uniforma ameriške vojske.
Strašne primerjave
Scottova je ob tem pripomnila, da ni pričakovati, da bi se vsi strinjali o vsem: "Vendar kako lahko primerjajo dojenje z drugimi telesnimi funkcijami, kot je opravljanje velike potrebe ali uriniranje? To je zelo žalostno! Nič slabega nismo naredile in nismo onečastile uniforme, saj smo zelo ponosne, da jo nosimo. Rade bi se le prepričale, da se stvari spreminjajo na bolje, ne le za vojake, temveč tudi za vse ženske, ki bi se morale nehati skrivati po omarah." Ameriška vojska sicer nima pravilnika, ki bi ženskemu delu vojaškega osebja izrecno prepovedoval ali dovoljeval dojenje.
Dojka ne, steklenička da
"Naš projekt je povzročil precej zmede. Vojakinje, ki imajo novorojenčka, običajno pozovejo, naj se med dojenjem umaknejo v zasebne prostore, medtem ko lahko tiste, ki otroke hranijo s steklenično, to počnejo v javnosti," je opozorila ustanoviteljica gibanja Mom2Mom ter dodala, da so se na Facebooku na srečo pojavili tudi številni pozitivni komentarji. Tracy Schoesler Mueller je na primer napisala: "Kako lepo je videti močne ženske, ki se borijo za svobodo v tej deželi, pa tudi zase in za svoje otroke. Dojenje je ena temeljnih pravic, ne glede na to, ali ženska nosi uniformo ali ne."
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV