Ali so hitro jezični govorci bolj prepričljivi?
Psihološke raziskave poskušajo rešiti uganko hitro govorečih ljudi. Jim res bolj zaupamo, ker govorijo tako samozavestno, da dajejo občutek, da točno vedo, o čem teče beseda, ali je učinek ravno obraten in jim ne verjamemo najbolj, ker informacije podajajo tako hitro, da jim komaj sledimo. Psihologi nimajo enotnega odgovora in možnosti sta obe.
Hitro govorjenje ima večjo moč
Leta 1976 je Norman Miller s sodelavci skušali raziskati vpliv hitrih govorcev. Rezultati, do katerih so prišli, so nakazovali na to, da so občinstvo bolj prepričalo tisto sporočilo, ki je bilo tvorjeno iz 195 besed, podanih v eni minuti, kot tisto, ki so ga v minuti izrazili v 102 besedah. Ti rezultati so skupaj s še nekaterimi drugimi študijami vodili raziskovalce do teorije, da je hitro govorjenje "čarobna palica" prepričevanja. Morda bi se zato morali vsi 'paziti' ljudi, ki govorijo hitro … kdo ve, v kaj vse vas lahko prepričajo.
Imamo izziv za vas
Preizkusite se zdaj še vi in se podajte v boj za enoletni dostop za VOYO. Vse, kar morate storiti je, da čim hitreje preberete tekst, ki ga najdete TUKAJ , se seveda posnamete in nam svoj posnetek tudi pošljete. Natečaj bo potekal vse do 10. junija, Vid in Pero pa bosta zmagovalca v natečaju za najhitrejši jezik Slovenije razglasila v zadnji oddaji uspešne prve sezone Vid in Pero šov, ki je na sporedu vsako soboto ob 20. uri.
Pridružite se nam na Facebooku, to lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV