Sally Bedell Smith v svoji knjigi razkriva tudi številne druge drobne podrobnosti iz življenja slavne monarhinje. Tako naj bi kraljica Elizabeta II. na vsaki večerji, ki se je udeleži, s seboj imela prenosni kavelj, ki je ponavadi diskretno pritrjen pod mizo in služi kot držalo za njeno torbico. Zanimiv pa je način, kako ta kavelj pride pod mizo. Eden izmed gostov, ki je bil med povabljenci na večerjo v družbi kraljice v Berkshiru, na domu njenega bratranca Jeana Willsa, je Sally zaupal, da je bil zelo presenečen, ko je videl, da je monarhinja med večerjo pljunila v silikonski vakuumski prisesek z namontiranim kavljem, preden ga je nato pritrdila pod mizo. „Videl sem, kako je kraljica Elizabeta II. odprla svojo torbico, iz nje vzela beli silikonski vakuumski prisesek s kavljem in diskretno pljunila nanj,“ naj bi Sally zaupal omenjeni gost. „Nato ga je pritrdila na spodnji del mize in na kavelj obesila svojo torbico.“
Klasična modna torbica kot 'odeja udobja'
Biografinja britanskega dvora je vsebino knjige črpala iz različnih anekdot, ki ji jih je pripovedovalo dvorno osebje, in lastnih izkušenj s kraljico, vse skupaj pa je uspešno sestavila v mozaik pikantnih podrobnosti iz življenja veličastne monarhinje. Kraljičin glavni osebni simbol naj bi bila tako nepogrešljiva klasična modna torbica znamke Launer, ki na vseh fotografijah, posnetih v javnosti, elegantno binglja na njeni levi roki – tako na neformalnih sprehodih med ljudmi kot tudi na slovesnih državnih sprejemih in večerjah. Pogosto se opisuje kot njena 'odeja udobja', ki naj bi jo monarhinja uporabljala za nakazovanje prefinjene komunikacije s svojim osebjem.
Kraljičina torbica naj bi po poročanju dvornih dam, ki so med čakanjem na monarhinjo na hitro pokukale vanjo, nujno vsebovala žepno ogledalce in šminko, očala za branje, metine pastile in nalivno pero, le redko pa tudi denar, razen seveda ob obisku nedeljske svete maše. Znano naj bi bilo predvsem ogledalce, ki ji večkrat kar med slovesnimi večerjami služi kot glavni pripomoček, s katerim nanese šminko na svoje ustnice – in to naj bi bilo popolnoma sprejemljivo in v skladu s pravili bontona, v kar naj bi kraljica med enim od obiskov prepričala tudi tedanjo prvo damo Združenih držav Amerike, Barbaro Bush, ki je to 'čudno' navado prenesla čez lužo in z njo presenetila vse svoje prijateljice na drugi strani Atlantika.
Prizemljena monarhinja
Sally Bedell Smith v knjigi razkriva tudi, da so dvorne dame zadolžene za to, da ima kraljica vedno in povsod na voljo dodaten par rokavic, šivanke, sukanec in varnostne zaponke, če je slučajno na hitro treba kaj zakrpati ali popraviti. Sicer pa naj bi bila kraljica izredno praktična oseba, ki kljub svojemu rojalnemu statusu velja za izredno prizemljeno vladarico. O tem smo lahko prepričani tudi zaradi dejstva, da se ji je na prestolu uspelo obdržati dolgih šest desetletij in nič ne kaže na to, da bi jo v bližnji prihodnosti na tem mestu kdo zamenjal.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV