Da Slovenija ni imuna na pojav 'medijskih kurb', ni prav nič novega, še manj pa usodnega za občinstvo, ki se samo odloča, koga bo spremljalo in občudovalo na fotografijah in posnetkih družabne kronike in koga ne. Nekateri posamezniki so postali že tako močno zagledani vase, da jih preprosto ne moremo več prepričati v nasprotno. Neomajno trdijo, da je njihov talent neprecenljiv, navdušujejo se nad svojimi dosežki, ki pa jih dejansko še nihče ni opazil in nagradil. Morda je njihova največja nagrada prav to, da mediji pišejo o njih in manj o njihovem udejstvovanju.
'Wannabe' elita
Tipične predstavnice 'wannabe' elite so misice in lepotice vseh vrst. Mis mokrih spodnjic, pa najlepša vrtnarica, tista z najglobljim dekoltejem, najbolj čvrsto zadnjico, najnižjim inteligenčnim kvocientom in še bi lahko naštevali. Že ob prvi objavi kakšne majhne fotografije, na katerih se vidi njihov hrbet ali pa se nekje v daljavi lesketajo peroksidni lasje, so prepričane, da jim je uspel veliki met. Zaslovele so in sedaj bo ves svet ležal pred njihovimi nogami, pa čeprav nihče ne ve, kdo v resnici so, kaj počnejo in zaradi česa so sploh tukaj. Pravično bi bilo pripomniti, da v kategorijo 'medijskih kurb' ne spadajo le dekleta. Vse več je namreč moških oziroma tistih, ki naj bi bili po genetski zasnovi moškega spola, a jih glede na njihovo vedenje s težavo uvrstimo med predstavnike močnejšega spola. Očitno je emancipacija tudi na tem področju poskrbela za enakost med spoloma, včasih skoraj pretirano.
Po poklicu pozer
Bistvenega pomena za pridobitev omenjenega naziva je obvladovanje samopromocije. Tukaj so izključeni vsi tisti, ki skrbijo za objavljanje svojih del, glasbe, predstav in drugih avtorskih izdelkov in kvalitetno ter profesionalno opravljajo svoj poklic. Vendar mediji vedno znova najdejo prostor za tiste posameznike, ki rušijo in znižujejo kriterije dobrega okusa. Za svoj obstoj morajo početi najbolj bizarne stvari, razkazovati svojo intimo in dostavljati sveže informacije, izmišljene zgodbe in fotografije, ki so že vnaprej zrežirane. Naenkrat so vsi v istem košu in povprečni uporabnik več ne ve, kdo v resnici sodi v elito in kdo na dno medijske scene.
Ko zasmrdi po kislem
Idealni čas za nastajanje in zorenje 'medijskih kurb' je obdobje kislih kumaric, ki se začne meseca junija in traja vse do septembra. Takrat se v medijih, predvsem rumeno obarvanih, srečujejo z drastičnim pomanjkanjem izvirnih in aktualnih tem. Rešitev so umetno ustvarjene šokantne zgodbe. In tako dobijo svojih pet minut vsi tisti, ki so pripravljeni za medijsko pozornost narediti prav vse. Homoseksualci postanejo strastni ljubitelji žensk, nekateri se celo poročijo, še včeraj nepoznane blondinke so v naslednjem trenutku razvpite ločenke in top manekenke, odlične pisateljice, vrhunske glasbenice, plesalke in blesteče igralke. To so področja, na katerih delujejo slave željni in duhovno obubožani predstavniki 'wannabe' skupnosti, ki vehementno napadajo ljubljansko klubsko sceno.
Kaj storiti?
Roko na srce, vse lepotice in vsi začetniki nikakor ne sodijo v isti koš. Dejstvo je, da so talentirani fantje in dekleta opaženi že zavoljo svojega znanja in bistrih izjav. Resda potrebujejo svoj čas, da dozorijo v velike zvezde, a kaj, ko jih prav nič ne motivirajo ali bolje rečeno podpirajo mediji, ki se navdušujejo le nad senzacionalizmom. Bralcem in gledalcem je potrebno ustreči in jim ponuditi tisto, kar jih zanima in zaradi česar bodo kupili revijo ali preklopili na določen televizijski kanal. In to so 'medijske kurbe', pa če nam je to ljubo priznati ali pa ne.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV