Korzet v obliki uhanov
V Veliki Britaniji število ljudi, ki se odločijo za modifikacijo telesa v slogu korzeta, strmo narašča. Tovrstna 'dekoracija' je mogoča na delih telesa, kjer je dovolj kože, da je skozi mogoče poriniti iglo in nanjo pridtrditi rinko. Za okrasitev se mnogi največkrat odločijo na predelu hrbta, reber in celo na sprednjem delu vratu, cena za tako storitev pa se giblje okoli 340 evrov.
Nenavadne telesne modifikacije
Potrebna je kar ura prebadanja, da lahko dosežete videz korzeta, ki pa je le začasen. Po nekaj tednih se uhan sam sname iz kože, ostane pa le brazgotina. Trenda se posamezniki poslužujejo, da bi izstopali iz množice, saj se dandanes večina trudi izgledati drugače od ostalih, s pomočjo najbolj bizarnih telesnih modifikacij. Poznamo jih več vrst, od žigosanja, brazgotinjenja, do tako imenovanih silikonskih implantov, ki jih vstavijo pod kožo. Nenavadne rožičke je nekaj časa nosila tudi razvpita Lady Gaga, s to razliko, da so bili umetno narejeni na koži in ne pod njo.
Nedavno je britanski plastični kirurg Kevin Hancock pričel opozarjati na nevarnosti, ki jih, za nekatere morda bizaren trend, prinaša. Brazgotine, ki ostanejo po luknjanu so lahko grozljive. Pravi, da ne more verjeti, kako je lahko tovrstna modifikacija privlačna. "Kjer koli si boste vstavili uhan, bo kasneje ostala brazgotina. Pri nekaterih je brazgotina bolj vidna, pri drugih manj. Težava se pojavi takrat, ko ob piercingu prične rasti živo meso, ki je lahko trajno,“ pojasni Hancock.
5 funtov na rinko!
Gre za piercinge, vstavljene v kožo v dveh vrstah. Na vseh prebodenih mestih je možna krvavitev in infekcija, prav tako se lahko kaj hitro zgodi, da se koža pretrga. Britanka Laura Hunt se s prebadanjem kože ukvarja profesionalno, v svojem studiju pa opravlja tudi tovrstne modifikacije, ki so pri njej kar pogoste. Na vstavljeno rinko zasluži kar 5 funtov. 25-letnica v nasprotju s kirurgom pravi, da prebadanje na teh delih telesa ni nevarno."Piercingi kot korzet postajajo iz dneva v dan bolj priljubljeni. Sam postopek je lahko kar boleč, saj je potrebno kožo uščipniti, sledi pa prebadanje z iglo, znova in znova, uhan za uhanom. Mnoge odvrne prav bolečina, samo prebadanje pa ni nevarno, saj je 'piercing' površinski in z iglo ne grem globoko,“ pove Laura. Ker je rana odprta, je kot pri ostalih 'piercingih' potreba nega, saj se na ta način prepreči okužba. "Uhani v koži ostanejo približno tri ali štiri mesece, ostane pa le majhna rdečkasta brazgotinica,“ v nasprotju s kirurgom še doda Laura. Za tovrstno 'okrasitev' se odločajo različni ljudje. "Spominjam se 45-letne mame, ki si je 'piercing' korzeta zaželela za zborovanje, kjer se zberejo ljubitelji tetovaž. Prišlo je tudi nekaj študentov umetnosti, ki so tovrstne piercinge vključili v svojo diplomsko nalogo. Ostali pa se za to odločijo le zaradi določenega dogodka, na katerem bi radi osupnili ostale,“ še pojasni Laura.
KOMENTARJI (18)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV