Mnoge raziskave so pokazale, da ima vonj cimeta pozitivne učinke na možgane, saj spodbudi njihovo delovanje, pripomore k boljši koncentraciji in k boljšemu vizualnemu spominu ter hitrejšemu odzivanju. V raziskavi so ugotovili tudi, da ni pomembno, kako cimet pride v telo, da bi imel tovrstne učinke, verjeli ali ne, zadostuje tudi to, da ga vohate.
Deluje tudi na prebavo
Cimet je odličen vir vlaknin, železa in kalcija. Kombinacija kalcija in vlaknin ugodno vpliva na prebavo, saj se veže na žolčne soli in tako pomaga pri njihovem izločanju iz telesa. Na ta način zaščitite debelo črevo pred rakavim obolenjem in telesu pomagete pri povišani vrednosti holesterola. Prav tako cimet olajša prebavo maščob, spodbuja prebavo in sprošča krče.
Imate slab zadah?
Zahvaljujoč antibakterijskim lastnostim cimeta rjava začimba velja za odlično sredstvo pri zdravljenju okužb ustne votline, ki so pogost vzrok slabega zadaha. V deciliter tople vode vmešajte žličko medu in žličko cimeta. S pripravkom vsako jutro izpirajte grlo in se znebite neprijetnega zadaha.
Za močnejše lase
Najvišji odstotek sestavin v cimetu predstavljajo antioksidanti, ki lasem služijo pri regeneraciji in negi lasišča. Iz tega razloga je cimet izjemno priporočljiv za tiste, ki se spopadajo z izpadanjem las in tiste s krhkimi lasmi. V vroče olivno olje vmešajte veliko žlico medu in majhno žlico cimeta. Počakajte, da se zmes ohladi in jo vtrite v lasišče, pustite delovati 10 minut ter sperite. Postopek ponavljajte dvakrat tedensko.
Hujšajte s cimetom
Z rednim uživanjem cimeta lahko občutno znižate raven sladkorja v krvi, kar pomeni manj inzulina, ki lahko povzroči shranjevanje odvečne enerije iz glukoze v obliki telesne maščobe. V kozarec tople vode dodajte dve žlici medu in čajno žličko cimeta ter spijte zjutraj na tešče pol ure pred zajtrkom ter zvečer pred spanjem.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV