Lulin Bao, natakarico iz južne Kitajske, so neznani ljudje kar nekaj let zamenjevali s sestro Janfej, dvojčico, za katero Baova ni vedela, da obstaja. Sestri Lulin in Janfej sta bili, tako kot mnoge kitajske deklice, ob rojstvu oddani v posvojitev, najverjetneje zaradi ukrepa omejevanja števila prebivalstva, ki je v sedemdesetih letih silovito naraščalo. Gre za tako imenovano politiko enega otroka, ki kitajskim parom omejuje število potomcev.
Neprijetna srečanja
Danes 24-letna Kitajka je z iskanjem svoje dvojnice začela leta 2009. Ko se je nekega dne mudila na tržnici, na kateri je sorodniku pomagala pri prodaji sadja, so jo ogovorile štiri starejše ženske, ki so jo spraševale, kdaj se je vrnila iz province Fudžjan in zakaj jih o svoji vrnitvi ni obvestila. Ko jih je Baova presenečeno vprašala, kdo so, so jo neznane ženske začele zmerjati. ''Najverjetneje služiš velike vsote denarja in nas nočeš niti poznati,'' ji je zabrusila ena izmed njih. Baova neprijetnega srečanja z neznankami ni pozabila, kljub vsemu pa si ni nikoli predstavljala, da jo ljudje zamenjujejo za sestro dvojčico, za katero takrat niti ni vedela, da jo ima. Nekaj mesecev pozneje jo je v restavraciji ustavil moški srednjih let, ki je presenečeno ugotovil, da je na las podobna eni izmed njegovih sorodnic. Vendar primerjavam z neznano osebo ni bilo videti konca. Na delu je do Baove pristopila tudi najstnica in jo ogovorila: ''Janfej, ali zdaj delaš tu?'' Tedaj se je odločila, da poišče osebo, za katero jo je začelo zamenjevati vedno več ljudi.
Raziskovanje ji je kmalu preprečila novica o nosečnosti in ker se v tem času ni želela vznemirjati, je svoj načrt opustila. ''Na idejo, da jo najdem, nisem nikoli pozabila,'' danes razlaga 24-letna Baova, ki je želela zadevi priti do dna. Zbiranja informacij o Janfej se je tako lotila tri leta po rojstvu sina. Oktobra letos so Baovo v restavraciji znova zamenjali za Janfej, vendar se je tokrat opogumila in neznanko vprašala po njenem naslovu. Mesec pozneje je Lulin Bao stala pred njeno hišo. Vrata ji je odprla Janfejina tašča, ki sprva ni mogla verjeti svojim očem. Med tem časom se je Janfej v sobi igrala s svojim sinom. Ko je zaslišala taščin glas, pa se je prestrašeno odpravila k vhodnim vratom in se zazrla v Lulin. ''Počutila sem se, kot da gledam v ogledalo,'' se dogodka danes spominja Yanfei. ''Počutili sva se, kot da se poznava že leta,'' je dodala Lulin.
Neverjetne podobnosti
Izkazalo se je, da sta bili Kitajki posvojeni in ločeni že ob rojstvu, poleg sorodstva pa ju združuje še vrsta neverjetnih podobnosti. Tako Lulin kot Janfej sta se poročili leta 2007, njuna partnerja imata enako ime – Bin, prav tako imata obe po enega otroka, in sicer dečka, ki sta si podobna kot brata. Dekleti imata identičen ton glasu, kar pri dvojčkih sicer ni tako pogost pojav. Obe imata zelo prijetni osebnosti, sta družabni, imata veliko skupnih hobijev, enak stil oblačenja, prav tako uživata v enaki hrani. Dvojčici poleg napisanega povezuje tudi brazgotina na kazalcu desne roke. Obe naj bi jo skupili okoli šestega leta, čeprav se takrat še nista poznali.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV