Začelo se je z dekliško skupino
Trend krivih oziroma vampirskih zob se je pojavil že leta 2011 z japonsko dekliško skupino TYB48 , katere pobudnik je bil zobozdravnik Taro Masuoka. Ravno on je pionir tovrstne zobne procedure. S skupino so 'vampirski' zobje postali fenomen in vse več pripadnic nežnejšega spola si želi krivih zob, saj so mnenja, da je tak nasmeh prikupen in privlačen. Še posebej naj bi bil moškim, saj ta nepopolnost dekle naredi bolj dostopno, so prepričana dekleta. Postopek je videti tako, da zobozdravnik stranki na lep in zdrav zob prilepi umetnega, ki je daljši in ostrejši ter veliko bolj izrazit.
Tveganje naj ne bi bilo vredno
Ljudje si običajno želijo ravnih zob, v ta namen tudi obiskujejo ortodonte. Ameriški zobozdravnik Michael Sinkin je povedal, da je nekoč imel pacientko japonskega porekla, ki po opravljenem delu ni bila zadovoljna z rezultatom, saj je bil njen nasmeh preveč popoln. Četudi postopek, ki ga opravljajo na Japonskem, ni invaziven, so zdravstvena tveganja prevelika, opozarjajo strokovnjaki. Z dodatkom, ki ga prilepijo na zob, da je videti 'vampirski', lahko poškoduje pravi zob in se ta lahko zlomi. Pojavijo se lahko tudi težave na čeljusti ter zobna gniloba.
Krivi zobje človeku dajo karakter!
Ena izmed hollywoodskih zvezdnic, ki ima naravno štrleče oziroma 'vampirske' zobe, je igralka Kirsten Dunst. Za revijo Elle je priznala, da jih naravnost obožuje. "Krivi zobje mi dajo karakter in menim, da so seksi,“ je povedala. Vendar pa glede na raziskavo opravljeno v Teksasu, krivi zobje niso zaželeni. Kar 40 odstotkov anketiranih pravi, da ne bi bili v razmerju z osebo s krivimi zobmi, 73 odstotkov pa jih pravi, da so tisti z ravnimi zobmi bolj vredni zaupanja.
Pridružite se nam na Facebooku, to lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV