Če ste se tudi vi že kdaj sporekli s svojo boljšo polovico, ker je ona ali vi, ves čas gledala v svoj telefon, namesto da bi se posvečala vam, dvignite roko. Gre za fenomen, ki so ga poimenovali 'phubbing' in strokovnjaki opozarjajo, da so ljudje zaradi njega vedno bolj depresivni, saj škoduje zvezam.
Definirali so ga kot čas, ki ga nekdo preživi na telefonu med skupnim preživljanjem časa s partnerjem. Nedavna raziskava, v kateri je sodelovalo 453 ljudi, je pokazala, da ko postane 'žrtev' 'phobbinga', pride do nižjega zadovoljstva v odnosu, kar privede do nižjega zadovoljstva v življenju in na koncu do depresije.
Sodeč po rezultatih se je tako zaradi partnerjeve odvisnosti od telefona počutilo kar 46 odstotkov sodelujočih, 23 odstotkov jih je priznalo, da je to povzročilo težave v njihovi zvezi, 37 odstotkov se jih je počutilo depresivnih, samo 32 odstotkov pa jih je priznalo, da so zadovoljni v svoji zvezi. Kar pomeni, da jih 68 odstotkov ni.
»V vsakodnevni interakciji z drugimi ljudi pogosto predpostavljamo, da občasno preverjanje telefona ni velika stvar, raziskava pa je pokazala, da to ne drži.« Torej, če nekdo od vaju pogosto preverja svoj telefon, kadar sta skupaj, je to morda opozorilni znak, da v vajini zvezi ni vse tako, kot bi moralo biti.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV