Raziskave v preteklosti so razkrile številne pozitivne učinke, ki jih ima poljubljanje. V trenutku, ko se moške ustnice dotaknejo ženskih, se v obeh sproži plaz biokemičnih reakcij, te pa povzročijo močan dvig ravni hormona oksitocina, ki močno vpliva na občutek ljubezni, naklonjenosti in samozaupanja.
Japonski znanstveniki so se osredotočili na povezavo med alergijo in poljubljanjem. Dokazali so, da poljubljanje z ljubljeno osebo zmanjša alergijske reakcije, nedavna raziskava pa je pokazala, da se med poljubljanjem prenese več deset milijonov bakterij. V ustih domuje več kot 700 vrst bakterij in nizozemski znanstveniki so se odločili odkriti, kaj se dogaja z njimi, kadar se poljubljamo.
V raziskavi je sodelovalo 21 parov, ki so morali najprej izpolniti vprašalnik o tem, kako pogosto se poljubljajo in koliko časa poljubi trajajo. Potem so vzeli vzorec iz njihovih ust in se lotili raziskovanja, kako živijo mikrobi. Rezultati so pokazali, da imajo pari, ki se poljubijo povprečno vsaj devetkrat na dan, podobno sestavo mikrobov v ustih. Ugotovili so, da se v roku desetih sekund med enim poljubom prenese 80 milijonov bakterij.
Čeprav se podatek sliši grozno, pa je to pravzaprav dobra stvar, saj gre za vrsto 'cepiva', ki pomaga graditi imunski sistem proti različnim mikroorganizmom. »S tega vidika, je poljubljanje zelo zdravo,« je dejal nizozemski profesor Remco Kort.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV