Nekoč so tako mučili ljudi
Kdaj je ta nenavadna spolna praksa na Japonskem prišla v navado, ni znano. Nekateri viri sicer trdijo, da se je to zgodilo v času Edo vladavine. Oče kinbakuja naj bi bil Ito Seiu, pojav je začel raziskovati na začetku 20. stoletja in ga spremenil v pravo umetnost. V petdesetih letih je kinbaku postal precej popularen, v šestdesetih pa se je prelevil v umetniški performans.
Na voljo je več tehnik zavezovanja, vključujejo pa uporabo bolj ali manj zahtevnih vozlov. Nekateri načini zavezani osebi onemogočajo, da bi se gibala, druge tehnike pa poudarijo lepoto ženskega telesa.
Lahko je smrtno nevarno
Kinbaku tehnika ni tako zelo preprosta, kot bi človek ocenil na prvi pogled. Zelo je pomembno, da udeleženci spolne prakse vedo, kako pravilno dihati. V primeru, da partner svojo boljšo polovico zveže preveč čvrsto, se seksualna igrica lahko konča s smrtjo. Zato se mnogi pari poslužujejo vnaprej dogovorjenih gesel, ki jih uporabijo, ko zavezovanje preseže mejo uživanja.
Kinbaku kot umetnost
Pred kratkim je v Dubrovniku potekala nenavadna predstava, na kateri je gejša Satomi Zpira predstavila svojo umetnost gostom nekega kluba. Je edina izučena predstavnica veščine kinbaku, ki živi izven japonskih meja. Ženske, ki obvladajo kinbaku, namreč ne zapuščajo Japonske.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV