Zadovoljna.si
Zavedati se moramo, da nam bo ostal celo življenje.

Novice

VIDEO & FOTO: Želje, pisane na kožo

Nuša Skala
06. 05. 2008 13.39
1

Nekaterim so všeč veliki, drugim majhni. Nekateri bi ga imeli le zase, drugi ga imajo za razkazovanje.

Na zemlji ni naroda, ki ne bi poznal fenomena tetoviranja. Darwin

Pravijo, da svojo osebnost odkrijemo šele, ko odstranimo obleko. Prvo vprašanje, ki ga ljudje zastavijo pred tetoviranjem, je, ali boli. Odgovor je jasen – seveda boli. A sploh ni tako hudo, kot izgleda. Strojček za tetoviranje ima igle, ki kožo prebadajo zelo hitro, zato nekateri prebadanja sploh ne občutijo kot bolečino, ampak bolj kot vibriranje.

Seveda pa je jakost bolečine odvisna tudi od predela telesa na katerega tetoviramo. Mišični predeli prenesejo vbode bolje kot deli telesa, kjer je tik pod kožo kost. Prav tako je bolečina močnejša na mestih, kjer je veliko živcev.

Tatuatorji priporočajo, da se pred posegom spočijemo in najemo. Strogo pa je prepovedano lajšanje bolečin z alkoholom in drugimi omamnimi substancami.

Tatuji so nekoč služili tudi kot medicinsko zdravljenje glavobolov, očesnih bolezni in revmatičnih obolenj.

Prav nič pa naj vas ne bo strah, da bi se okužili, saj profesionalni tatuatorji v studiu Damien's zagotavljajo, da higienske norme strogo upoštevajo. Pribor razkužujejo v sterilizatorju pri 240 stopinjah Celzija.

Preden se tatuator dotakne kože si nadene rokavice, z alkoholom razkuži kožo, po potrebi odstrani odvečne dlačice in na kožo vtisne vzorec. Kožo nato namaže z vazelinom za lažje tetoviranje. S posebno napravico začne nanašati barvo. Najprej naredi rahel obris, da se med pravim tetoviranjem slika ne bi izgubila. Najbolj neprijetnih je prvih petnajst minut tetoviranja, saj se koža privaja na bolečino.

Boleči predeli: gleženj, hrbtenica, ključnica, rebra. Neboleči predeli: roke, stegna, ramena.

Pred tetoviranjem izberemo tudi barvo. Obstajajo sintetične in rastlinske. Slednje so na koži manj izrazite, vendar tatuatorji opozarjajo, da je na sintetične barve veliko ljudi alergičnih.

Na kožo je mogoče vtetovirati prav vse. No, skoraj vse. Pozabite le na razna imena fantov in punc, simbole, ki kažejo na agresijo, v studiu Damien's pa ne tetovirajo tudi mladoletnih oseb, razen če so v spremstvu staršev.

Izredno pomembno je, da se strogo držimo navodil, ki jih dobimo po tetoviranju, saj se bomo le tako izognili morebitnim infekcijam. Do teh pride, če s svežim tatujem ponočujemo, delamo v prašnih prostorih, če je koža prve dni po tetoviranju izpostavljena dežju, kopanju, soncu in solariju. Izrednega pomena je tudi higiena, teden dni po tetoviranju se moramo izogibati tudi športu, tatu moramo umivati dvakrat na dan in ga po vsakem tuširanju namazati z antibakterijsko kremo.

Ne le, da bolijo in da so kožne umetnine večne. Če bomo iz tatu-studia odkorakali zadovoljni, se lahko zgodi, da se bomo vanj prav kmalu vrnili. Kot pravijo tatuatorji, te lahko še kako zasvojijo.

Tetoviramo se lahko kadarkoli. Kljub temu da sta najprimernejša letna časa jesen in zima, se za tetoviranje večina odloči pred in med poletjem. Takrat , ko je tetovaža izpostavljena soncu, zato se doba celjenja podaljša.


UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 646