Med aretacijo noseča
Ostanke trupel obeh moških so po naključju našli delavci, ki so junija 2011 obnavljali stavbo. Po najdbi trupel je Carranzova pobegnila, a so jo aretirali v Italiji. V času aretacije je bila dva meseca noseča z novim spremljevalcem, s katerim sta se nato poročila dva meseca po tem, ko je za zapahi rodila njunega otroka. Za svojega drugega moža je dejala, da je popolnoma drugačen od njenih preostalih moških. ''Je zelo nežen, pravo nasprotje mača. Nikoli me ne bi privedel do takšne situacije.''
Našla pravega
Takoj po aretaciji ga je prosila, naj ne zapusti nje in otroka, ki je bil na poti. Iz ječe je 47-letnemu Ronaldu R. poslala številna pisma. ''Prosim, ne zapusti me. Ne misli, da sem pošast. Pomisli na najinega otroka, ki ga nosim pod srcem,'' ga je prosila. V pismih mu je tudi zagotavljala, da je zločine storila "bolezen" in ne ona. Ronald R. je v intervjuju za neko revijo povedal, da se je njegova partnerka zdravila ter da je jemala zdravila proti nespečnosti in napadom panike. Sicer pa ni nikoli niti pomisli, da bi bilo s Carranzovo kar koli narobe. Zanjo je dejal, da je "najboljša oseba v vesolju" ter da je z njo našel popolno srečo. V pismih mu je tudi pisala, da namerava napisati avtobiografijo s srečnim koncem, želela si je uživati družinsko srečo, a najprej bi morala najti dobrega zdravnika, ''ki bi razumel, kaj je v moji glavi". Otroka so Carranzovi takoj po rojstvu odvzeli in ga dali v oskrbo njenim staršem v Barcelono.
"Nič ni bilo od njega"
Carranzova naj bi bila vse od rane mladosti žrtev gospodovalnega očeta, prav tako naj bi se nad njo znašali obe njeni žrtvi. Sama je dejala, da sta jo podcenjevala, mož naj bi nanjo vpil in se norčeval iz njenega slabega znanja nemščine, njen ljubimec pa naj bi jo varal. Na sodišču je obtoženka dejala, da se je njen mož Holger Holz, s katerim sta se spoznala, ko je kot varuška delala v Nemčiji, po poroki popolnoma spremenil. Situacija naj bi se še poslabšala, ko so ju vrgli iz njunega doma ter sta se preselila v slaščičarno. Takrat se je Holz pridružil gibanju Hare Krišna. ''Spal je do desete ure, v slaščičarno je prišel šele ob enajstih. Ni bilo sladoleda, ničesar ni postoril. Nič ni bilo od njega,'' je sodniku povedala. Motilo jo je, ker se tudi po tem, ko je imela razmerje s prodajalcem aparatov za izdelovanje sladoleda Manfredom Hinterbergerjem in se je ločila od moža, ta ni želel izseliti. Priznala je, da je nekdanjega moža dvakrat ustrelila v glavo od zadaj in enkrat v predel temena, medtem ko je sedel za računalnikom.
Umorjen med spanjem
Hinterberger je Carranzovo zapustil kmalu po njeni ločitvi, a se je čez leto in pol pojavil na pragu njene slaščičarne, potem ko ga je dekle nagnalo. Kot je povedala obtoženka, ga je vzela nazaj, a kaj kmalu našla sporočila s seksualno vsebino na njegovem prenosnem telefonu ter njegov profil na neki spletni strani za zmenke. Nekega večera, ko sta se vračala z večerje s prijatelji, na kateri se je spogledoval z neko drugo žensko, se je želela pogovoriti z njim. A je ni želel poslušati in je vpil nanjo ter odšel spat, je povedala med svojim pričanjem. ''Obrnil se je proti steni in začel smrčati. Obrnil se je stran in s tem je bila po njegovem mnenju zadeva zaključena. Bila sem besna.'' V navalu besa je izpod postelje povlekla isto pištolo, s katero je umorila svojega nekdanjega moža, vstavila naboje in ga ustrelila, medtem ko je spal. Tudi tokrat je truplo razkosala, nato pa ga globoko zamrznila ter zakopala pod slaščičarno. Kmalu po tem se je naročila na manikuro, da bi si uredila nohte, ki si jih je poškodovala med skrivanjem trupla.
Je res tempirana bomba?
Po mnenju avstrijske tožilke Petre Freh je 34-letnica, ki ima špansko in mehiško državljanstvo, ''posebej hladna morilka, ki ne vidi ovir''. Frehova je dejala še, da je obtoženka tempirana bomba: ''Očitno je, da ima dva obraza in lahko bi ponovno morila.'' Njena obramba, odvetnik Carrenzove je Rudolf Mayer, ki je znan po tem, da je neuspešno branil Josefa Fritzla, ima drugačno zgodbo. Po njegovem mnenju ima "ledena morilka" hude duševne težave in ne bi bila nevarna za svojo okolico, če bi jo primerno zdravili. Cilj obrambe je, da ne bi obveljala slika morilke kot hladnokrvne, brezčutne, brezkompromisne, sposobne česar koli ter ženske s številnimi ljubimci.
Ima resno osebnostno motnjo
Psihiater Adelheid Kastner, ki je pregledal tudi Josefa Fritzla, je ocenil, da je Carranzova sposobna prisostvovati sojenju, čeprav trpi za duševno motnjo. ''Ima osebnostno motnjo, ima resne duševne in psihološke abnormalnosti,'' je zapisal v svojem poročilu. ''Čisto mogoče je, da bi ta ženska v prihodnosti naredila kakšno dejanje z resnimi posledicami.'' Carranzova je dejala, da je del njenih možganov rdeč. ''Ko se ta del zažene, ga ne morem več ustaviti.''
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV