Ključna beseda / Mi

Al Bano zahteva razglasitev hčerke za domnevno mrtvo
Italijanski pevec Al Bano, ki je zaslovel v 80. letih prejšnjega stoletja, je prosil sodišče v Brindisiju, da razglasi njegovo od leta 1994 pogrešano hčerko za domnevno mrtvo. Ylenio Carrisi so nazadnje videli 6. januarja 1994 v New Orleansu, ko se je za takrat 23-letnico izgubila vsaka sled. Skladno z italijansko zakonodajo lahko sodišče osebo razglasi za domnevno mrtvo, če je ta pogrešana več kot deset let.

Hej, zakaj ti ni več do seksa?
Živijo, Brane! Tudi jaz bi ti zaupala svoj problem. S fantom sva malo manj kot eno leto skupaj. Sicer se razumeva, si zaupava in se imava rada, ampak je problem v najini intimnosti. Sicer je na začetku šlo vse zelo počasi, ker nisem želela hiteti v zvezi (slaba izkušnja) – poleg tega nisem najbolj samozavestna, kar se moje postave tiče, potem pa se je to že vleklo in sem komaj čakala, kdaj mi bo dal kakšen namig, da je tako kot jaz pripravljen narediti korak naprej – seks, torej. Končno sva neki večer res sprostila vse zavore, vse je bilo super, oba sva uživala. Nebesa! Od takrat pa spet nič. Sicer nisem neka postavna ženska, zato me že skrbi, da ga je kaj na meni zmotilo. Po eni strani me že slači s pogledom, po drugi strani pa imam občutek, kot da se boji (ne vem česa). Ne morem kar do njega in mu reči: "Hej, zakaj ti ni več do seksa?" Sem mislila, da bi mi morda ti dal kakšen nasvet, da ga brez vprašanj presenetim. Hvala za pomoč! Žana

Rak materničnega vratu je spolno prenosljiva bolezen
Za učinkovito preprečevanje raka materničnega vratu je ključno, da se ženske udeležujejo presejalnih pregledov. Rak materničnega vratu je namreč med raki izjema, saj je spolno prenosljiva bolezen, o kateri vemo dovolj, da je mogoče preprečiti skoraj vsak nov primer tega raka. Dokaz, da to drži, je uspeh slovenskega programa za zgodnje odkrivanje pred rakavih sprememb materničnega vratu – ZORA, saj smo v osmih letih delovanja programa obolevanje za rakom na materničnem vratu zmanjšali za dobro tretjino.

TALENTI: Žirantka Ana se ne obrača za moškimi
Balerina Ana Klašnja je tista, ki bo v tretji sezoni oddaje Slovenija ima talent skupaj z Brankom Čakarmišem in Damjanom Damjanovičem odločala o usodi tekmovalcev. 32-letna plesalka je izziv sprejela z navdušenjem, veseli se predvsem tega, da bo odkrivala nove talente.

Kako si do poletja izklesati postavo?
Ste tudi vi v novo leto stopili prepričani, da boste do poletja izgubili odvečne kilograme in si učvrtili telo, a nimate dovolj velike motivacije? Morda ne poznate pravih vaj za oblikovanje telesa? Mogoče ne veste, kaj in kako jesti? Potem je čas, da razmislite o osebnem trenerju!

VIDEO: Med porodom vreščal od bolečin
Moški veljajo za močnejši spol, a kljub temu najhujše bolečine nikoli v življenju ne občutijo. Bolečina, ki jo ženske doživljajo ob porodu, namreč velja za eno najhujših, znana nizozemska televizijska voditelja sta se odločila preizkusiti, ali to drži. Poglejte, kako.

Bi verjeli, da je to bilo pred komaj petimi leti?
Sestre Kardashian so tako ali drugače vedno pripravljene na to, da jih spremljajo kamere ali pa fotografski objektivi, pa naj bodo skupaj ali vsaka zase. Zdaj je prišel na dan posnetek, za katerega Khloe trdi, da je nastal pred komaj petimi leti. Bi verjeli?

EKSKLUZIVNO: Demetra potrdila, da ima fanta
Pred dnevi smo pisali o tem, da zmagovalka prve sezone slovenskega X Factorja Demetra Malalan ni več samska, srce pa naj bi ji bilo za mariborskega glasbenika Tima Koresa - Korija. 16-letnica nam je v pogovoru ekskluzivno zaupala resnico o njunem odnosu in o svojem domnevnem fantu. Preberite podrobnosti.

Kdaj se je pa ona tako zredila?
Priljubljena pevka je vedno veljala za zvezdnico, ki skrbi za svoj videz, pred dnevi pa je na koncertu v Kanadi presenetila s precej bolj zaobljeno podobo. Oboževalci po vsem svetu se sprašujejo, kdaj se ji je uspelo tako zrediti.

'Okužila sem se z genitalnim herpesom kljub uporabi kondoma'
''Kako je to mogoče,'' to se je spraševala 32-letna Petra, potem ko ji je zdravnica povedala, da so hudo srbeči mehurčki na njenem spolovilu znak, da se je okužila z genitalnim herpesom. Petra je namreč pri spolnih odnosih vedno uporabljala kondom in tako je bilo tudi pri zadnjem. A kljub temu se je okužila. Kot pojasnjuje ginekologinja Nina Jančar, je najboljša preventiva proti genitalnemu herpesu spolna abstinenca, stalen spolni partner in uporaba kondoma, a še v tem primeru lahko pride do okužbe. Takrat je najbolje poiskati zdravniško pomoč.

Moja živčnost zaradi službe vpliva na partnerski odnos
Zdravo Brane! Imam par vprašanj glede moje zveze s partnerjem. In sicer, skupaj sva slabih 10 let. Na začetku je bilo vse lepo, pač na sveže zaljubljen in ni se še potrebno tako prilagajati. Po nekaj letih sva se začela prepirati zaradi brezveznih stvari, ampak sva prebrodila težave. Pred dobrimi tremi leti pa sva dobila otroka in od takrat gre vse samo navzdol. Namesto, da bi uživali srečno družinsko življenje, je vse narobe. Delam v domačem podjetju in ker sva z mojo mamo preveč skupaj in imava preveč različne poglede na svet, se večkrat skregava in to slabo vpliva name, ker to jezo prenesem domov. In potem sem zelo našpičena doma, kar pa mojemu partnerju ne ugaja, ker tudi on dela cele dneve v službi in ko pride domov, bi se rad sprostil, pa se ne more. Jaz pridem domov in me čakajo vsakdanja ženska opravila, on pa pride domov in gre pred tv ekran. Lahko bi mi pomagal, tudi otrok mi kar naprej skače pod nogami, in ker že živčna pridem domov, se prenese vse na moj odnos doma. Želim si biti srečna z njim in z otrokom, biti preprosta, uživati ker vem, da je pravi in da smo lahko srečni. Je pa ta moja tečnoba bila takšna, da me je že hotel pustiti, ampak sva zmeraj vztrajala, ker meni je ideja o srečni družini najbolj pomembna. Hodil je z drugimi na pijačo, pa sem ga dobila zraven in potem je bil kaos. Sedaj pa vidim, da mi dovoli, da se nekako 'poštimava'. Ne vem, kaj naj naredim, ali naj menjam službo, da ne bom vsak dan v kontaktu z mamo in se bova boljše razumeli. Vse bi naredila za mojo zvezo. Tudi do spolnega življenja mu ni, ker vidim, da je to vse na brzino, pa tudi romantik ni pravi, da ne zna biti, jaz pa sem zelo romantičen človek. In tudi tega manjka, kako naj ga pripravim na to? Deset let je zelo dolga doba in ne želim jo vreči v koruzo, ker mi preveč pomeni. Jaz ne najdem več izhodov, zato sem se obrnila nate. V glavi sem imela že vse možne scenarije, tudi zelo črne, ker sem mislila, da če me ne bo, potem ne bom nikogar obremenjevala, ampak pomisliti moram na otroka. In vem, da obstajajo ljudje okoli mene, ki me imajo radi. Nihče pa mi ne more pomagati v osebnem življenju. Kaj bi naj bil moj izhod? Kako naj začnem živeti, na kaj naj pazim, da se mi svet končno obrne v svetlo prihodnost in srečno življenje. Imamo vse, samo tiste prave ljubezni ne, ki je v nama, samo pri njemu ne gre na plan. Pa ne ve, zakaj ne more zbuditi tistih čustev do mene kot nekoč. Prosim te, pomagaj nama, da bi bila srečna. To je edino kar si želiva, ostalo bo že prišlo. Rada bi občutila, kaj pomeni biti srečen! Lep dan. Željna sreče

Kirurg spregovoril o lepotnem posegu Natalije Verboten
Natalija Verboten se je odločila za spremembo, in sicer za kirurški lepotni poseg, s katerim so ji odpravili 'pomanjkljivost', ki jo je že dolgo pestila. Pevko so že dlje časa motili podočnjaki, zaradi katerih je bilo videti, tako pravi, kot bi bila ves čas utrujena. O podrobnostih posega sta spregovorila tako Natalija kot zdravnik, ki jo je 'rešil' podočnjakov, zagrebški kirurg Siniša Glumičić.

Sem v resni zvezi, a me mika seks s starejšimi
Zdravo! Naj povem, da imam resnega fanta že več kot 10 let, se odlično razumeva, lahko bi malo več seksala, pa meni večkrat ni, ker sem enostavno preutrujena, saj sem deloholik, ki dela po 13 ur dnevno - tudi vikende. Moje vprašanje pa je naslednje, doma mi pri seksu ničesar ne manjka, ali je potem normalno, da si želim še druge moške. Naj povem, da nisem razuzdana, saj nisem imela prav veliko moških, vsega skupaj le za vzorec - 8. Si pa neizmerno želim imeti malo starejše, tam okoli deset let starejše od mene. Nekako težko verjamem, da smo si ljudje celo življenje zvesti, mislim, da vsi na skrivaj še seksajo z drugimi. Naj povem, da mislim, da mi je moj fant 100-odstotno zvest, me pa ne bi motilo, če bi imel še katero med najino zvezo. Imam ga zelo rada in ga nikakor ne bi zamenjala, me pa mikajo tudi drugi, tako za enkrat, največ dvakrat. Je to približno normalno ali se mi je totalno zmešalo? Radovedna

Izbirale med lepoto in življenjem
Na letošnjem izboru za Miss Amerike so v ospredje prišle lepotice, ki se spopadajo z nenavadnimi izzivi. 24-letna Allyn Rose si bo preventivno odstranila prsi, 18-letna Alexis Wineman pa je javno spregovorila o tem, da se bori z avtizmom. Standardne lepotne trende je tako prvič po dolgem času povozila notranja lepota. Preberite podrobnosti.

Ne morem več živeti z njim
Živijo Brane! NE MOREM VEČ ŽIVETI Z NJIM! Takole je: stara sem 30 let in 10 let živim s partnerjem, s katerim imam občutek, da se mi bo zmešalo! Imava štiriletnega fantka in oba ga imava neskončno rada. Prepirava se ves čas, ni topline, ljubezni, razumevanja ... Seks je katastrofa od samega začetka! Predigre nič, 5 minut ven pa not, njemu pride, in to je to. Stokrat sva se že pogovarjala in kregala okrog tega, pa nič. Njegovi odgovori so: "Nisi sproščena, vsem puncam pred tabo je vedno prišlo, nisem jaz kriv, če tebi ne pride, s tabo je nekaj narobe, toliko časa si imela kot jaz (ta je najboljša), bova tebe jutri zrihtala (aha... ) ..." Seksava enkrat na teden, pa še to samo zato, ker moram (opraviti dolžnost, on pravi). Že najmanj 3 leta razmišljam, kako bi ga zapustila, pa nikakor ne upam narediti tega koraka. Še sama ne vem, česa se tako bojim. Velikokrat je grozil in manipuliral z mojimi čustvi na najbolj podle načine (grozil s samomori itd.). Bojim se, da ne bi več videla mojega malega angelčka. Nikoli mi ni nič naredil (fizično), psihično pa me uničuje! Ne znam načeti pogovora z njim, da bi šla narazen, bojim se posledic, ne vem, kako in kaj ... Brane POMAGAJ!

Anita Ogulin: 'Vse več nas čuti potrebo, da pomagamo'
Slovenka leta 2012 je Anita Ogulin, sekretarka Zveze prijateljev mladine Moste - Polje in predsednica Komisije za socialna vprašanja in humanitarne projekte pri ZPMS. Ogulinova je ženska, ki je svoje življenje posvetila pomoči otrokom z družbenega roba in Dama z veliko začetnico, le malokdo pa ve, da ji je življenjsko pot začrtalo že zgodnje otroštvo. Prepričana je, da je na svet poslana za zgodbo, ki jo živi, priznanje pa ji vliva moč, da otrokom v stiski pomaga z še večjo vnemo in srčnostjo.

Kako nizko je padla! Zdaj snema porniče za 100 dolarjev
Minili so časi, ko so kritiki Lindsay Lohan opisovali kot izjemno nadarjeno mlado igralko, ki bo zagotovo pustila pečat na svetovni filmski sceni. Danes je težavna zvezdnica padla tako globoko, da za le 100 dolarjev na dan snema porniče!

Maja se je razšla s Klemnom
Slovenska pevka, ki je pred meseci z javnostjo veselo delila svojega novega dolgolasega izbranca, je na Facebooku priznala, da je spet samska. Zaupala nam je, zakaj sta se s Klemnom razšla. Je za to res kriva tretja oseba?

Savina svetuje, kako do lepih in zdravih prsi
Savino Atai je širša slovenska javnost spoznala kot komentatorko šova Gostilna išče šefa, mnogi pa vedo, da je 32-letnica predvsem mojstrica obrazne joge, nutricionistka, pisateljica in še bi lahko naštevali. Njen zadnji projekt je priročnik za ženske, ki svetuje, kako skrbeti za prsi, da bodo lepe in predvsem zdrave.

Brazilske prostitutke bodo sedle v šolske klopi
Brazilijo v naslednjih letih čaka ogromno spektakularnih dogodkov. Poleg vsakoletnega svetovno znanega pustnega karnevala bo ta južnoameriška država leta 2014 gostila tudi svetovno prvenstvo v nogometu, dve leti pozneje pa še poletne olimpijske igre. Prav zaradi tega se morajo Brazilke in Brazilci, ki so zaposleni v turizmu, naučiti osnov angleškega jezika, da bodo lažje komunicirali s turisti. A taksisti, hotelsko osebje, policisti in gostinci niso edini, ki se bodo vrnili v šolske klopi, da bi se naučili nekaj malega angleščine. Pred enakim izzivom so se znašle tudi prostitutke brazilskega mesta Belo Horizonte, saj se tudi njim ob obilici turistov obeta povečan obseg dela. Tamkajšnje združenje prostitutk jim je zato omogočilo tečaj angleščine. To naj bi jim pomagalo, da bodo lažje vzpostavile stik s strankami in jih ustrezno zadovoljile.

Teja in Jani imata skrivnost
Odkar se je končal resničnostni šov Gostilna išče šefa, sta Teja in Jani nerazdružljiva. Med njima se je iskrilo že med oddajo, a mnogi so bili skeptični glede resničnosti njunih čustev. Zaljubljenca danes že živita skupaj, napovedala pa sta tudi, da bosta v kratkem presenetila javnost.

Pitje urina, nebrzdan seks in vsesplošen razvrat – dokumentarec, ki je šokiral Britance
Britance je šokiral televizijski dokumentarec, ki prikazuje njihove mlade rojake, ki si dajejo duška na počitnicah na grškem otoku Krf. Gledalce so šokirali prizori pitja urina in nebrzdanega razvrata, ki se mu mladi Britanci predajajo, kot bi šlo za šport. Poglejte.

Bojim se svojih čustev
Pozdravljeni, gospod Brane! Dolgo sem oklevala, kako naj vam opišem svoj problem, ker se mi vsakič, ko se spravim pisat, zazdi nepomemben. Mogoče se bo tudi vam zdelo tako, zato mi prosim kar direktno odgovorite in me spravite na realna tla. Problem se nahaja na ljubezenskem področju. Da bi vam lahko problem razložila, moram začeti na začetku ... Kot majhna sem se zaljubila v nekega fanta, s katerim nisva bila nikoli skupaj, ampak je bil moja simpatija na daleč. Čutila sem 'metuljčke' v trebuhu in srečna sem bila, ko sem ga videla. To je bila mladostna ljubezen, ki je seveda skozi starost pojenjala. Nato vse do faksa nisem imela zveze, ker nisem želela. Vsi tisti, ki so želeli mene, mi niso bili všeč, če pa je bil kdo všeč meni, pa je že bil zaseden in posledično prepovedan oziroma je bil njihov 'sloves' takšen, da z njimi nisem želela imeti ničesar. Nato sem odšla študirat in spoznala fanta, nekaj let starejšega, ki me je prevzel. Nato sva odšla na nekaj zmenkov in sva se zelo ujela. Odločila sva se, da poskusiva z zvezo. Od prvega dneva zveze sva resna in nama je lepo. Iskreno lahko rečem, da mi je lepo ... ampak tu se potem zgodi problem ... Ker nisem imela resne zveze, sem zveze vedno opazovala preko prijateljic, jim dajala nasvete, na njihovih napakah sem se učila in videla stvari, katere one niso ali pa niso želele videti ... zato sem bila pri najinem začetku zveze izjemno previdna. Zdi se mi, da si nisem dovolila, da bi se zaljubila, saj ga nisem poznala in bi me lahko izkoristil. Zdelo se mi je, kot da si ne dovolim zaljubiti vanj ... počutila sem se lepo, skrbel je zame, zaljubljal se je ... tudi jaz na neki način. Vse, kar sva odkrivala skupaj, se mi je zdelo čudovito. Vedela sem, da je to moški, ki ga lahko vsako dekle le išče ... tudi zdaj tako mislim ... od samega začetka se je moje mišljenje o njem le dvigalo. Imela sem srečo, saj me ima res zelo rad, razmišljava celo o skupnem življenju, rad bi imel družino ... vendar se jaz sprašujem, zakaj nisem občutila teh 'metuljčkov' kot takrat v otroštvu? Vem, da se ljubezen pri odraslih meri z drugačno močjo, z drugimi vrednotami, vendar mi je zdaj žal, da tega nisem občutila, ker se mi zdi, da sem spustila velik del med nama in bi lahko bila o tej ljubezni se bolj prepričana ... skupaj sva že štiri leta in res nimam besed. Ob njem se počutim lepo, vem, da ga imam rada, strah me je le tega, da ne bi kdaj spoznala kakšnega moškega, ki bi ta stara čustva v meni vzbudil, in bi nato razmišljala, ali svojega fanta res ljubim ali pa je vse samo navada in posledica tega, da je to moja prva resna zveza ... prva resna zveza, ampak srečna ... ker ne morem reči, da nisem srečna, seveda sem. In ko sem ob njem, ne razmišljam o drugih moških, ampak me je strah, ker vem, kako intenzivno lahko čutim ... in če povem po resnici, vem, da je tisto v otroštvu bila ljubezen. vem, da so ta čustva še nekje v meni ... in prepričana sem bila, da bom tako čutila tudi do svojega partnerja. Pri svojem fantu pa sem čutila navdušenje, občudovanje in nežnost ... nato sem skozi čas čutila tudi povezanost in sigurnost ... ko ga ni bilo, nisem mogla brez njega ... tudi danes je enako ... vendar pa se mi je zgodilo, da sem spoznala fanta iz Hrvaške, ki je bil nekaj dni v Sloveniji. Spoznala sem ga preko prijateljice. Med nama se ni odvilo nič. Videla sem, da sem mu všeč, kot je tudi on bil všeč meni ... ampak nisem pustila, da bi me zmedel, pa tudi, ko je izvedel, da imam fanta, je bil obziren. Mislim, da sem rahlo začutila nekakšno simpatijo do njega ... kakor nekoč do tistega fanta. Zato sem se tega tako ustrašila, da sem se odločila, da vam pišem. Ker se tistega fanta iz Hrvaške tu in tam spomnim ... Ne želim iti narazen s svojim fantom, vendar se mi včasih zazdi, da bi morala dati nekaj 'skozi', da bi znala ceniti to, kar imam, ker včasih, kot da pozabim ... želim vedeti, ali ga ljubim ... ali pa je to le neka vrsta navezanosti, ker je on moj prvi fant v vsem ... In živeti z nekom se meni zdi resen korak, ker ne želim živeti z vsakim moškim, ki ga srečam ... ravno zato se mi to zdi še neka preizkušnja več v življenju ... Za odgovor se vam iskreno zahvaljujem in upam, da vam nisem kratila časa ... včasih se nekomu tak problem ne zdi velik, verjemite pa, da meni krati spanec ... Hvala za vse! Lep pozdrav od Katalonke!

Jelena, nenavaden simbol lepote
Ameriška kozmetična hiša Mac je poznana po nekonvencionalnih podobah žensk, ki jih uporabljajo v svojih oglasnih kampanjah. Med njimi sta ekstravagantni Lady Gaga in Nicki Minaj, tokrat pa so se odločili za prav posebno podobo. Izbrali so žensko, ki predstavlja moč, bodybuilderko srbskega porekla Jeleno Abbou.

'Gospod Janša, mi lahko zagotovite, da ne bom kazensko preganjana?'
Pismo, ki ga je do zdaj širši javnosti neznana Alenka Hlep preko družbenega omrežja Facebook naslovila na predsednika vlade Janeza Janšo, je naletelo na velik odziv spletnih obiskovalcev. V pismu 30-letna Dolenjka, sicer brezposelna mati samohranilka, premierja sprašuje, ali za vse državljane veljajo enaka pravila in ali tudi njej ni treba pojasnjevati izvora vsakega centa. Nas pa je seveda zanimalo, kdo je ženska, katere pismo je naletelo na takšen odmev. Hlepova je po izobrazbi diplomirana kulturologinja in socialna antropologinja ter je mama triletne hčerke.

Savina razkrila, kako do lepih prsi
Savino Atai je širša slovenska javnost spoznala kot komentatorko šova Gostilna išče šefa, mnogi pa vedo, da je 32-letnica predvsem mojstrica obrazne joge, nutricionistka, pisateljica in še bi lahko naštevali. Zdaj pa se je Savina odločila, da razkrije svojo skrivnost, kako do lepih prsi.

Zaljubljena sem, a ne vem, kako naj mu povem
Zdravo, Brane! Zaljubila sem se v fanta, ki je nekaj let starejši od mene. Ko ga vidim, se enostavno zmedem in tako resnično vem, da me nekaj res prevzame, ko ga zagledam. Zelo rada sem v njegovi družbi, vendar mi je prijateljica svetovala, naj do njega delujem hladna in naj prvi korak prepustim njemu. Srečava se skoraj vsak dan, ker pa mi ne da miru, se odločim in mu napišem sms, čeprav mi je potem žal, ker se bojim, da mu s tem nekako težim. Sva zelo podobnega karakterja, nasmejana, zabavna ... Zelo rada bi, da bi mi on napisal kaj ali pa vsaj dal kakšen znak, da sem mu všeč, in se sam pripravil do tega, da mi kaj napiše ali me pokliče. Fant je res v redu in ima veliko 'oboževalk'. Midva se dobro razumeva in tudi namignil je že z besedami in pogledi, da pa sem mu mogoče všeč. Vendar ne vem, kaj narediti, da bi se potrudil in da bi ugotovila, ali mu je res kaj do mene in kako naj se do njega obnašam ... Kot da ga ni. Ali poznate kakšen boljši način, da bi fanta očarala. Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor!! Zaljubljena!*

Denis Avdić in njegova Ana bosta kmalu zibala
Priljubljeni radijski voditelj Denis Avdić bo marca postal očka. S partnerico Ano namreč pričakujeta fantka, imena pa še ne želi razkriti.

Mirna Reynolds z mladim Nemcem pričakuje sina
Tajsko sonce očitno dobro vpliva na plodnost. O tem bi kaj vedela povedati pevka Mirna Reynolds, ki se je z dopusta na Tajskem vrnila noseča. Sprva je bila precej skrivnostna glede očeta otroka, vendar je naposled identiteta mladeniča, s katerim naša pevka pričakuje dojenčka, le prišla na dan. Njegovo fotografijo je reviji Nova posredovala njena 'prijateljica', prav tako je spet 'dobra prijateljica' poskrbela, da je novica o nosečnosti prišla v javnost. A Mirna ni dovolila, da bi to okrnilo njeno srečo in uživa v nosečnosti ob svojem Alexandru.

Astrologinja pravi, da v Slovenijo prihajajo korenite spremembe
Preteklo leto se je za Slovenijo precej burno končalo, saj so se ulični protesti kar vrstili, ljudje so izkazovali svoje nezadovoljstvo. Zato se seveda mnogi sprašujejo, ali bo leto 2013 prineslo bolj mirno obdobje. Astrologinja in numerologinja sta razkrili, kakšne so napovedi in kakšni so nasveti, da bo leto 2013 karseda uspešno.